Jak pečovat o barvené vlasy

Správná péče o barvené vlasy spočívá především v ochraně vnější vrstvy vlasů. Tato vrstva pokrývá kůru, udržuje zdravý vzhled vlasů a navíc chrání i její barvu. Co je tedy nejdůležitější v rutinní péči o vlasy v případě barvených vlasů?

 

Péče začíná správným mytím

Zásadní je, aby byl šampon z vlasů řádně opláchnutý. Při nedostatečném opláchnutí jsou vlasy matné, drsné a ztrácí objem. Vzhled vlasů po umytí výrazně závisí také na kvalitě vody: čím vyšší je tvrdost vody, tím slabší jsou účinky šamponů na vlasy. Voda by měla být teplá a poskytovat příjemný pocit. V teplé vodě bude šampon lépe pěnit než v chladnější vodě, a tím bude jeho účinnost mnohem lepší.

Pokud si vyberete mycí přípravky s následujícími deklaracemi: regenerace, ochrana barvy, hydratace, a dokonce i proti znečištění a stárnutí, bude vaše kosmetika vhodná pro běžné mytí barvených vlasů. Obsahují vyvážené koncentrace základních a pečujících látek, které účinně myjí barvené vlasy. Měli byste tedy dbát na správné mytí a čištění barvených vlasů jemnými, micelárními šampony bez laurylsulfátu sodného, aby nedocházelo k nadměrnému vymývání barvy. Důležité jsou koncentrace čisticích a přeolejovacích látek, modifikovaných guarových gum, esterů, změkčovadel a dokonce i zahušťovadel. O funkčních vlastnostech tedy nerozhodují pouze účinné látky, jako je známý kvalitní keratin, ceramidy nebo kvalitní rostlinné oleje, ale také funkční látky.

argan péče o vlasy
ceramidy péče vlasy
 

Výživné přípravky, masky a kondicionéry jsou formulovány především s ohledem na strukturu a typ vlasů. Kůra vlasů určuje jejich celistvost, stav a pružnost. Snadno se vysušuje a poškozuje, především v důsledku barvení a dalších chemických úprav. V důsledku toho vlasová vlákna „nedrží“ pigmenty a barva bledne. Proto je myšlenka ochrany, doplnění keratinových vláken a vyhlazení vlasových kutikul nadčasovým kritériem pro složení pečujících přípravků. Proto receptury těchto kosmetických přípravků obsahují systémy látek, jako jsou proteiny, aminokyseliny, vitaminy – především provitamin B5, rostlinné oleje, antioxidanty. Obnovují hladkost a lesk barvených vlasů, které se stávají hydratovanými a vyživenými. Místo tradičních kvalitních kondicionérů obsahují nové výrobky udržitelné biologicky odbouratelné složky a složky přírodního původu. Mění texturu a kondicionační účinky na vlasy.

Barvené vlasy také blednou při vystavení UV záření: intenzivní barva se ztrácí. K ochraně barvených vlasů před světlem byste měli používat vyživující přípravky nebo kondicionéry ve spreji, které se pohodlně používají, snadno se aplikují, mají lehkou konzistenci, chrání barvu vlasů před UV zářením a vyživují je.

baltic wellness péče

Po barvení ztrácí barva vlasů intenzitu, lesk a časem změní svůj původní tón. Pokud tedy chcete udržet barvu vlasů svěží a déle se těšit z jejích intenzivních odstínů, začněte o své vlasy pečovat od šetrného mytí šamponem a kondicionéru s přípravky určenými k ochraně barvených vlasů.

NEWSLETTER