Jak se starat o atopickou pokožku?

Atopická dermatitida AD je chronické a nepříjemné onemocnění, které se často vrací a vyznačuje se zánětlivým stavem a těžko zvládnutelným svěděním. Je to dědičné onemocnění a v 70-75 % jsou příčinou alergie. První příznaky se mohou objevit již před 6. měsícem života. Většina dětí z onemocnění vyroste během několika let, ale nemocní jsou také dospělí, jejichž pokožka vyžaduje speciální péči až do konce života.

Atopická kůže se vyznačuje určitými vlastnostmi:

• intenzivní svědění

• velmi suchá, drsná a šupinatá pokožka

• přecitlivělost a náchylnost k podráždění

 

Typické příznaky AD jsou zhoršovány nevhodnou péčí o pokožku a hygienickými prostředky. Kromě toho mohou příznaky AD zhoršovat konzervační látky obsažené v potravinách a některé potraviny. Mezi další faktory, které negativně ovlivňují stav atopické kůže, patří vlna a syntetické tkaniny, vybraná barviva na oblečení, cigaretový kouř, stres, běžné alergeny a znečištěné životní prostředí. Proto je důležité pečovat o vše, co přichází do styku s pokožkou, zejména s tou nefunkční.

Na pomoc atopické pokožce přichází Ziaja MED Atopická kúra. Nezávisle na příčině, rozsahu a stupni zajišťuje vhodnou, efektivní a bezpečnou hygienu a péči o atopickou, odlupující se pokožku. Poskytuje optimální péči o atopickou pokožku, zajišťuje komplexní ošetření pleti obličeje, těla, rukou a hlavy. Je určena pro kojence od prvního měsíce a je vhodná pro použití u dětí i dospělých.

  • dermatologické testy potvrzující vysokou účinnost
  • složení bohaté na složky napodobující složení ochranné hydrolipidové vrstvy pokožky
  • vyloučené potenciálně dráždivé látky, barviva a parfémy
  • obsahuje změkčující emolienty – látky účinně hydratující, protisvědivé a zklidňující přecitlivělost na vnější faktory
  • zmírňují podráždění, zarudnutí, redukují svědění a pálení pokožky
  • efektivně a rychle hydratuje kůži a chrání ji před ztrátou vlhkosti
  • vysoká biologická dostupnost

Seznamte se s Ziaja produktovou nabídkou

1. Zklidňující a hydratační pleťový krém s vysokou zklidňující aktivitou. Změkčuje, hydratuje a zmenšuje suchost pokožky. Účinně zmírňuje podráždění a předchází jejich opakování.

2. Vyživující tělové mléko s vysokou zklidňující, ochrannou a hydratační aktivitou. Změkčuje, hydratuje, snižuje suchost a drsnost pokožky.

3. Promašťující olejíček do koupele a sprchy s vysokou zklidňující a hydratační aktivitou. Jemně promašťuje a citlivě čistí pokožku. Chrání před vysušením již během mytí. Lze jej používat na obličej i celé tělo. Neobsahuje: SLES, minerální oleje, mýdla a barviva

4. Hydratační emolienční báze s vysokou ochrannou aktivitou již během mytí. Jemně čistí pokožku vyživujícími emolienty. Hydratuje a změkčuje pokožku během mytí. bez parfemace, neobsahuje mýdla a barviva

5. Čisticí šampon pro každodenní hygienu vlasů, pokožky hlavy a krku. Vykazuje dermatologickou účinnost u chronických změn atopické dermatitidy (AD) hlavy a krku a souvisejících problémů s lupy, nadměrným maštěním vlasů.

6. Ochranná emulze na ruce s vysokou zklidňující, hydratační a vyživující aktivitou.

 

NEWSLETTER