Kosmetika pro intimní hygienu – vybírejte svědomitě!

Na správnou péči o intimní oblast má vliv mnoho faktorů. Intimní hygiena je primární záležitost. Není to tak snadné, jak se zdá, neboť často máme problém vybrat vhodný přípravek, uzpůsobený našim potřebám. Výrobků dostupných v drogeriích a lékárnách je velmi mnoho – nabídka je široká – jak tedy vybrat nejlepší a čemu věnovat pozornost při nákupu přípravku pro intimní hygienu?

Jak má správná hygiena vypadat a čemu věnovat největší pozornost?

Správná intimní hygiena je důležitá pro zdraví každého člověka. Zvláštní pozornost je nutné jí věnovat během hormonálních změn, tj. v době dospívání, menstruace, těhotenství nebo menopauzy. Intimní hygiena je důležitá z důvodu vysokého rizika výskytu bakteriálních a mykotických infekcí. Doporučovanou metodou je intimní prevence speciálními přípravky, které na rozdíl od běžných mýdel, gelů, antiseptických přípravků nenarušují přirozenou, prospěšnou bakteriální mikroflóru. Přípravky na intimní hygienu by měly být vybírány individuálně, avšak nezávisle na volbě by přípravek na intimní hygienu měl plnit 3 základní funkce. Zaprvé by měl obnovovat a udržovat fyziologické pH pokožky díky přídavku kyseliny mléčné v přípravku. Má také předcházet infekcím bakteriálního nebo mykotického charakteru díky obsahu vhodných extraktů. Díky použití jemných mycích přípravků a látek s hydro- a lipidovým charakterem by měl také čistit a ošetřovat kůži a sliznici.

 

Jaký přípravek pro intimní hygienu vybrat?

Přípravky pro intimní hygienu musejí mít fyziologické pH. Jeho udržení je možné díky přidání vhodného množství kyseliny mléčné. Díky ní přípravek nenarušuje přirozené pH intimních oblastí, které se nachází v rozsahu 3,5 až 4,5. Přípravky pro intimní hygienu by měly kromě kyseliny mléčné obsahovat také jiné, vhodně zvolené složky, tj. rostlinné extrakty. Jsou to přírodní sloučeniny se stahujícím antibakteriálním, protizánětlivým účinkem, snižující pocit pálení a svědění. Je vhodné, aby přípravek pro intimní hygienu obsahoval také D-panthenol a alantoin, čili sloučeniny se zklidňujícím, hydratačním a regeneračním účinkem. Volba jemných mycích složek hraje také důležitou roli. Speciálně vybrané čisticí složky jsou kůží a sliznicí dobře tolerovány. Nezpůsobují jejich vysušování a nenarušují lipidovou vrstvu kůže.

 

krémová intima

 

 

Krémovou intimní hygienu tvoří skupina speciálních gynekologických přípravků určených ke každodenní hygieně a jako prevence vzniku bakteriálních a mykotických infekcí. Jsou vhodné pro osoby se sklonem k problémům v intimních oblastech. Jsou podporou při léčbě zánětlivých stavů intimních partií. Obsahují kyselinu mléčnou, která spolu s dalšími účinnými látkami jako je např. kyselina laktobionová nebo kyselina hydratační podporuje přirozenou mikroflóru a zmírňuje zánětlivé stavy. Obsahují až 95% složek přírodního původu a jsou testovány gynekology z Univerzitního klinického centra v Gdaňsku.

 

Bylinná gelová intimní hygiena obsahuje 96% složek přírodního původu a je obohacena o přírodní extrakty a bylinné výtažky jako je např. měsíček lékařský, mateřídouška, dubová kůra nebo pampeliška. Určena je pro ženy v různém věku. V této skupině přípravků se nacházejí přípravky pro mladé dívky, zralé ženy, při menstruaci, období menopauzy a také pro osoby aktivně sportující. Každý přípravek z této řady obsahuje kyselinu mléčnou a bylinný extrakt a jemně myjí a zklidňují citlivé partie.

intima pěna brusinka

 

Moderní přípravek pěna pro intimní hygienu vnášejí do oblasti intimní hygieny dokonalý komfort a svěžest. Účinně udržují přirozené prostředí v intimních partiích, chrání proti infekcím a podporují léčbu gynekologických obtíží. Obsahují inovativní složku: derivát kyseliny usnové s ověřenými  antibakteriálními a antimykotickými účinky.

 

Ziaja myslí i na muže a v nabídce má dva druhy intimní hygieny. Klasický gel pro intimní hygienu s kyselinou mléčnou, která obsahuje 95% složek přírodního původu.  Intenzivně zvlhčuje a zklidňuje podráždění a je vhodná pro každodenní použití pro muže každého věku. Druhým produktem je zklidňující intimní hygiena sensitive na citlivou pokožku. Kromě kyseliny mléčné obsahuje také alantoin a chmel, aktivní látky, které zklidňují, hydratují a posilují pokožku.

NEWSLETTER