banner Cupuacu

Průvodce řadou Sensitive

Citlivost kůže znamená, že kůže reaguje na různé faktory neobvyklým nebo nadměrným způsobem. Může se projevovat zarudnutím, svěděním, pálením nebo podrážděním po kontaktu s chemickými látkami, kosmetikou, slunečním zářením nebo dokonce některými látkami. Sklon k citlivosti se může objevit u jakéhokoli typu pleti, nejčastěji se však vyskytuje u lidí se suchou nebo smíšenou pletí. Je důležité používat vhodné přípravky péče o pleť, které budou k pokožce mimořádně šetrné a poskytnou jí dlouhodobou úlevu. Odpovědí společnosti Ziaja na potřeby péče o náročnou, citlivou a často nefunkční pleť je řada Sensitive skin.

Řada Sensitive je komplexní program péče založený na synergické kombinaci účinných látek, vybraných díky jejich vysoké účinnosti a kožní snášenlivosti. Zavedení inovativního konceptu mikroskopických emulzí (mikroemulzí) umožnilo vyrobit kosmetické přípravky s vysokou biologickou dostupností, dokonale biokompatibilní se všemi typy pleti, zejména s velmi citlivou. Mikroemulze mají oproti klasickým emulzím tu výhodu, že jsou ideálním nosičem účinných látek, které se postupně uvolňují do hlubších vrstev epidermis. Produkty z řady Sensitive skin splňují kritéria hypoalergenity. Neobsahují vonné látky ani barviva. Používají minimální, bezpečné množství konzervačních látek. Řada obsahuje 6 produktů zaměřených na zklidnění, ochranu a hydrataci pokožky. Většina produktů je doporučena pro osoby starší 12 let.

Složky, které hrají v řadě klíčovou roli, jsou olejový extrakt z hnědé řasy Laminaria ochroleuca, kyselina hyaluronová, triglyceridy kukuřičného oleje, esenciální mastné kyseliny (EFA), kyselina glycyrrhizová, alantoin a D-panthenol.

Extrakt z hnědé řasy Laminaria Ochroleuca – obsahuje sloučeniny, jako jsou deriváty kyseliny α-lipoové, vitaminy a vysokou koncentraci fosfatidylcholinu, který pomáhá obnovovat lipidovou bariéru pokožky. Kromě toho chrání buněčnou DNA před mutacemi způsobenými UV zářením, obnovuje správnou hydrataci pokožky a stimuluje tvorbu kolagenu a glykosaminoglykanů, čímž vykazuje protivráskové a zpevňující účinky.

Triglyceridy kukuřičného oleje – triglyceridy kyseliny linolové, olejové a palmitové. Složka poskytuje pokožce intenzivní pečující aktivitu, zmírňuje podráždění, svědění, hydratuje, zklidňuje, vyhlazuje, snižuje zarudnutí pokožky; doporučuje se zejména pro citlivou pokožku.

Kyselina hyaluronová – je přirozeně se vyskytující mukopolysacharid, který váže vodu v dermis a přispívá k udržení její správné hydratace, pevnosti a pružnosti. Hraje významnou roli v regeneračních procesech a urychluje hojení. Fyziologicky je kyselina hyaluronová v kůži přítomna ve formě sodné soli (hyaluronátu sodného). Kyselina hyaluronová je vhodná pro péči o všechny typy a druhy pleti. Poskytuje velmi rychlý hydratační, zklidňující a osvěžující účinek. • Alantoin a D-panthenol – jsou dvě látky se silnými zklidňujícími a zklidňujícími vlastnostmi a mají také vlastnosti, které urychlují hojení, a D-panthenol (provitamin B5) reguluje vodní hospodářství pokožky.

Kyselina glycyrrhizová – ve formě draselné soli je sloučenina izolovaná z kořene lékořice, snižuje zarudnutí pokožky a posiluje cévy, má silné vlastnosti vázat vodu v pokožce, zklidňuje, působí proti podráždění a proti alergiím.

Esenciální mastné kyseliny (EFA) – regulují propustnost rohové vrstvy kůže a posilují přirozený vodně-lipidový plášť pokožky, podporují přirozené regenerační procesy pokožky a pomáhají chránit pokožku před škodlivými vnějšími faktory, jako je UV záření a znečištěné životní prostředí.

Jak pečovat o citlivou pleť?

Čištění pleti je klíčovým krokem v každé kosmetické péči. Pro citlivou pleť je zásadní zvolit jemné čisticí produkty a šetrné techniky čištění, aby se předešlo podráždění a vysušení. Sensitive micelární voda s dvojí funkcí je vynikající volbou pro čištění citlivé pleti, protože jemně odstraňuje make-up a nečistoty a zároveň zanechává pleť hydratovanou a zklidněnou. Zajišťuje bezpečné používání a obsahuje pouze nezbytné složky receptury. Produkt byl testován pod oftalmologickou a dermatologickou kontrolou. Doporučuje se také pro osoby, které nosí kontaktní čočky. Kosmetický přípravek jemně čistí pokožku obličeje a očí. Obnovuje přirozené pH pokožky, jemně odstraňuje make-up a zároveň zjemňuje epidermis.

Citlivou pleť, stejně jako každou jinou, je třeba pravidelně podporovat peelingem, který zlepšuje proces odlupování odumřelé kůže. Peelingy obsahují složky, které odstraňují vrstvu odumřelých kožních buněk, díky čemuž je pokožka hladší, jemnější a má rovnoměrný tón. Pro citlivou pleť je nejlepší volbou Sensitive enzymatický peeling, jehož základem je enzym papainu. Papain je proteolytický enzym získávaný z plodů papáji, který rozkládá proteiny v rohové vrstvě pokožky a pomáhá jemně odlupovat odumřelé buňky. Peeling viditelně vyhlazuje, hydratuje a zjemňuje epidermis. Další funkcí peelingu je zvýšení účinnosti péče tím, že usnadňuje pronikání účinných látek obsažených v aplikovaných krémech přes pokožku v dalších fázích péče. Kosmetický přípravek se doporučuje používat 1-2krát týdně.

Sensitive zklidňující denní krém SPF 20 s lehkým hydratačním složením, které snižuje podráždění, dlouhodobě hydratuje pokožku a omezuje transepidermální ztrátu vody. (TEWL). Když tento produkt popíšeme jednou větou, můžeme říci: produkt působí na pleť jako zklidňující obklad. Díky působení prospěšných složek snižuje drsnost, suchost a nadměrné olupování. Posílením regeneračních funkcí zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky. Vůně krému pochází z obsažených účinných látek, které zajišťují jeho účinnost. Kromě řasy Laminaria Ochroleuca obsahuje také hydratační kyselinu hyaluronovou, liporegenerační řepkový olej a triglyceridy kukuřičného oleje s prokázanými vlastnostmi, které snižují podráždění pokožky. Krém obsahuje organické filtry SPF 20, střední ochranu. Mohou jej používat děti starší 1 roku.

Noční péči, která je základem regenerace citlivé pleti, v této řadě zajišťuje Sensitive zpevňující noční krém, který snižuje podráždění. Jedná se o hydratační emulzi bohatou na účinné látky s vysokou zklidňující a zpevňující aktivitou. Poskytuje okamžitý zklidňující účinek na pokožku. Zvyšuje pružnost a pevnost pokožky, viditelně vyhlazuje epidermis, redukuje vrásky a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Přípravek obsahuje řasu Laminaria Ochroleuca, kyselinu hyaluronovou a komplex: ceramidy 1,3,6II – fytosfingosin – cholesterol vytvářející tzv. multilamelární systém připomínající strukturu lipidové bariéry epidermis, díky čemuž je vysoce biologicky dostupný. Komplex doplňuje nedostatek lipidů v mezibuněčném cementu, který hraje klíčovou roli při vytváření ochranné bariéry pokožky. Krém byl navíc obohacen o skvalan a EFA z makadamiového a bavlníkového oleje, které zlepšují liporegeneraci pokožky.

Sensitive zklidňující obkladová pleťová maska je doplňkem každodenní péče nebo záchranou v případě náhlého a silného podráždění pleti. Krémová maska na obličej a krk účinně zklidňuje zarudnutí a suchost pokožky. Posiluje přirozenou ochrannou bariéru pokožky. Hydratuje, vyhlazuje a zlepšuje elasticitu. Rychle ulevuje napjaté a podrážděné pleti. Přípravek obsahuje řasu Laminaria Ochroleuca, triglyceridy kyseliny kaprinové a kaprylové, triglyceridy z kukuřičného oleje, ricinový olej, kyselinu glycyrrhizovou, kyselinu hyaluronovou, D-panthenol a vitamin E. Taková jemná péče o obličej a krk působí jako relaxace po náročném, stresujícím dni. Maska je univerzálním výrobkem. Bude dobře fungovat pro jakýkoli typ pleti, která potřebuje jemnou, zklidňující péči.

Celou zklidňující péči doplňuje multifunkční přípravek. Sensitive krémový čisticí gel na obličej a tělo je jemné složení pro každodenní použití pro všechny, kteří si stěžují na suchou, napjatou a svědící pokožku v důsledku častého podráždění. Kosmetický přípravek jemně čistí pokožku a zabraňuje nadměrnému vysoušení pokožky. Mohou ji používat děti starší 6 měsíců. Kosmetika byla pozitivně hodnocena pediatry a dermatology. Zajišťuje bezpečnost používání a působí jako zklidňující obklad. Obsahuje pouze nezbytné složky přípravku. Neobsahuje alkalické mýdlo, sulfáty, barviva ani tradiční čisticí látky. Přípravek má čisticí vlastnosti mimo jiné díky kokosovému glukosidu, zatímco rostlinný glycerin je zodpovědný za hydratační vlastnosti.

Zveme vás, abyste se seznámili s výrobky z řady Sensitive skin od společnosti Ziaja a sami se přesvědčili, jak se jemnost složení účinně kombinuje s přesně vybranými aktivními účinky i na tu nejnáročnější pleť.

NEWSLETTER