banner Cupuacu

Trápí Vás mastná pleť a akné?

Mastná a aknózní pleť je spojena s problémem podráždění, černých teček, a dokonce i hnisavých lézí se zánětem. Kožní maz se mísí s nečistotami ze vzduchu a zbytky make-upu, které nebyly důkladně odstraněny. Když se k tomu přidají roztoči, dotýkání se pokožky špinavýma rukama, stává se pokožka obličeje místem výskytu celé řady nečistot a patogenní bakteriální flóry.

Mastná pleť se vyznačuje nadměrnou činností mazových žláz, které produkují nadměrné množství kožního mazu. Nadměrná aktivita mazových žláz je způsobena zvýšenou aktivitou testosteronu, androgenů a kortizolu vylučovaných kůrou nadledvin ve spolupráci s hypotalamo-hypofyzárním systémem. Klíčový význam v tomto ohledu mají získané návyky v péči o pleť a kosmetické režimy používané v péči o pleť.

Správná péče o mastnou a aknózní pleť

U mastné pleti se vyplatí zaměřit se na důkladné, přesné, ale jemné čištění a tonizaci, aby se zachovalo fyziologické pH pleti. Tento typ pleti potřebuje v kosmetických přípravcích určených pro ni také látky s antioxidačními a proti znečišťujícími účinky. Boj proti volným radikálům a prachu z prostředí je další zbraní proti nedokonalostem, které se objevují na mastné a znečištěné pleti. Pokud jde o aktivní péči, je vhodné se zaměřit na produkty s exfoliačními a normalizačními vlastnostmi. Pro tyto typy pleti se zdají být nejlepší lehké krémové přípravky nebo gely bez obsahu oleje. Hlavním pravidlem péče je čištění pleti po každém probuzení, po návratu domů, před použitím neoplachující kosmetiky a před spaním.

Víte, že akné má dvě jména?

pupínky = kožní výkvětek, tvrdší změna nad povrchem kůže, s místním zánětlivým stavem, zarudnutím a bolestivostí při stlačení. Může se změnit ve vřídek, zanechává skvrny nebo jizvy (otevřené prohlubně).

komedony = kožní změny vznikající v důsledku nadměrného rohovatění vyústění vlasových folikulů a nahromadění mazu. Rozlišujeme je na:

  • uzavřené́ komedony mají podobu bílých podkožních hrudek
  • otevřené komedony jsou černé tečky, vyskytují se nejčastěji na nose, bradě a čele

 

Ziaja MED Čisticí kúra je účinným řešením kožních problémů pleti s rozšířenými póry a se sklony k nadměrnému maštění. Zajišťuje odpovídající hygienu a péči o pokožku se sklony k tvorbě akné a ekzému. Produkty této řady mají dermatologické testy potvrzující vysokou účinnost. Obsahují složky redukující mazotok a mají antibakteriální účinek proti Propionibacterium acnes, odpovědných za vznik zánětlivých stavů. Složení s omezeným obsahem komedogenních látek nevytváří kontinuální okluzi, vyznačuje se nízkým obsahem olejové fáze. Tato řada je vhodná pro mládež a dospělé, nezávisle na pohlaví.

ziaja peeling
Krém redukující akné je aktivní emulze s lehkou konzistencí a širokým spektrem účinku. Normalizuje práci mazových žláz, zrychluje odlupování rohové vrstvy pokožky a omezuje rozvoj bakterií. Má zklidňující účinek na citlivou pleť a zmenšuje možnost vzniku komedonů.

Pleťové tonikum je doplňkový přípravek pro jemné čištění obličeje. Usnadňuje eliminaci kožního mazu, redukci a zmírnění aknózních změn. Také zajišťuje vodní rovnováhu pokožky, obnovuje přirozené pH a zmenšuje pocit napětí pleti.

Pleťový čisticí gel snižuje aktivitu mazových žláz, usnadňuje eliminaci kožního mazu a otevírá póry. Zmírňuje aknózní změny. Udržuje optimální úroveň hydratace a obnovuje optimální pH.

ziaja peeling

Peelingová mycí pasta na obličej se zeleným jílem  je založena na technologii spojující minerály a rostlinné účinné látky. Připravená, aby optimálně působila ve všech rovinách správného čištění pleti. Pravidelně používání zmírňuje aknózní změny, odstraňuje přebytek kožního mazu. Jemně odlupuje a vyhlazuje pokožku.

Bodový reduktor akné s 3 % proteinovo-zinkového komplexu slouží jako lokální péče. Má antibakteriální účinek, normalizuje a zklidňuje.

Tělový mycí gel deo formule slouží k odstranění přebytku kožního mazu. Založený na technologii spojující přírodní micely a rostlinné účinné látky. Připravený, aby optimálně působil ve všech rovinách správného čištění pleti. Pravidelně používaný zmírňuje aknózní změny. Jemně čistí a zajišťuje příslušnou hygienu aknózní pleti. Redukuje kožní maz a neutralizuje nepříjemné pachy.

Řada Ziaja manuka byla vytvořena pro pleť nedokonalostmi – čistí, redukuje černé tečky a rozšířené póry, reguluje práci mazových žláz, účinně osvěžuje a hydratuje.

Produkty obsahují extrakt z listů keře manuka s hluboce čistícím a antibakteriálním účinkem. Regulují činnost mazových žláz, odblokovávají kožní póry od nadbytku kožního mazu. Zklidňují podráždění svrchní vrstvu pokožky. Poskytují pokožce správnou a efektivní hygienu.

 

 

Denní krém normalizující SPF 10 je lehký nemastný krém pro denní použití. Účinně napravuje nedokonalosti a snižuje mastnotu pleti. Omezuje nadměrnou tvorbu kožního mazu a poskytuje zmatňující účinek. Obsahuje UV filtry pro ochranu před slunečním zářením. Je vhodný také jako podklad pod make-up.

Hydratační noční krém s obsahem 3% kyseliny mandlové odstraňuje odumřelé kožní buňky z pokožky a regeneruje pleť bez podráždění, omezuje tvorbu silného akné a tvorbu černých teček a ucpaných pórů. Pleť zvlhčuje a zlepšuje její pevnost a pružnost.

Reduktor aknózních změn obsahuje vysoké koncentrace látek, které urychlují proces hojení. Zkracuje dobu zmírnění aknózních změn a zabraňuje jejich opětovnému vzniku. Snižuje zarudnutí a podráždění pokožky

Normalizující mycí gel dokonale čistí pleť, zmírňuje podráždění a zarudnutí pokožky. Zvlhčuje a zvláčňuje pokožku. Připravuje pokožku na další kosmetickou péči.

Pleťový tonik stahující póry účinně čistí pokožku, redukuje rozšířené póry a dokončuje odlíčení. Pomáhat zklidnit léze akné. Obsahuje organické kyseliny s jemně exfoliačním účinkem.

Peelingový gel jemně odstraňuje nedokonalosti pleti. Čistí póry a účinně odstraňuje přebytečný kožní maz. Podporuje odstranění odumřelých kožních buněk a napomáhá v redukci černých teček. Má hydratační a zklidňující účinky. Zlepšuje vzhled pokožky a navrací jí přirozenou rovnováhu a svěžest

Čistící peelingová pasta je oplachující produkt ve formě pasty, hloubkově čistí póry a zabraňuje tvorbě černých teček. Účinně napravuje nedokonalosti pleti, obnovuje přirozenou rovnováhu a svěžest pokožky. Připravuje pleť pro další kosmetické ošetření.

NEWSLETTER